5867 Kontorsstol HÅG Capisco 8127

Kontorsstol från HÅG, modell Capisco 8127. Denna stol har en klarblå klädsel och en ergonomisk design. Stolen erbjuder flexibilitet och komfort, perfekt för moderna arbetsmiljöer och kontor där stil möter funktion.
Bruksslitage.
Höj & sänkbar sits, höj & sänkbar rygg, höj & sänkbart nackstöd, Justerbart sittdjup, Justerbart gungmotstånd, Gunga, Låsbar
- Storlek:Sitthöjd 470-655mm
| Värdering | 7 000 - 7 500 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 100 SEK |
| Fraktavgift (från) | 300 SEK |
Håg Sverige

Flokk är en internationell koncern som är känt för sina kontorsmöbler och arbetsplatslösningar. HÅG är ett av märkena inom Flokk, och de är specialiserade på ergonomiska stolar och sittlösningar för kontorsmiljöer.
HÅG-stolarna är kända för sin design, komfort och användning av avancerad teknologi för att stödja ergonomi. Företaget strävar efter att skapa stolar som främjar rörelse och aktivitet för att förbättra användarens välbefinnande under arbetsdagen.
HÅG-stolarna har ofta innovativa funktioner som balansmekanismer, justerbara armstöd och dynamiskt stöd för att anpassa sig till användarens rörelser. Deras sortiment omfattar olika typer av arbetsstolar, konferensstolar och sittlösningar för olika arbetsmiljöer.
Genom att fokusera på ergonomi och design har Flokk, med varumärket HÅG, blivit en betrodd leverantör av kontorsmöbler och bidrar till att skapa bekväma och funktionella arbetsplatser för användare över hela världen.